Nový Spark
venku od 3. března
Debut JUDAS PRIEST „Rocka Rolla“ dostává druhou šanci

Debut JUDAS PRIEST „Rocka Rolla“ dostává druhou šanci

Debutové album JUDAS PRIEST „Rocka Rolla“ slaví padesátku, vyšlo 6. září 1974. A přestože jde o nahrávku, ke které se například kytarista KK Downing ve své autobiografii staví docela kriticky, 22. listopadu vyjde ve výroční reedici.

Nejde přitom jen o počin vydavatelství, jak tomu někdy v podobných případech bývá. Sama kapela vydání oficiálně nazvané „Rocka Rolla – 50th Anniversary: Remixed and Remastered 1974 – 2024“ posvětila a na nové zpracování zvuku z původních pásek dohlížel dlouholetý producent Tom Allom, který s ní pracoval od živáku „Unleash in the East“ (1979) celá osmdesátá léta a pak znovu v novém tisíciletí.

„To, co jsme udělali s těmi původními multitracky, je docela neobvyklé. Kompletně a úplně od nuly jsme album zremixovali,“ vysvětluje Tom Allom. „Nic jsme do těch skladeb nepřidávali, nic nového jsme nenahrávali. Jen jsme je remixovali a zvuk vyvážili s pomocí moderních technologií, aby byl lepší a silnější.“

Zpěvák Rob Halford mluví o „druhé šanci“, kterou „Rocka Rolla“ tímto dostává: „Spoustu se toho tenkrát z nahrávky vytratilo. A je skvělý pocit to do ní při tomto výročí vrátit. S tímhle albem jsme zažehli metalový plamen, který je i po pěti dekádách silný jako kdykoliv dřív.“

Nový Spark
venku od 3. března
Kalendář akcí
07.10. DISTURBED, MEGADETH
13.10. LUBOŠ POSPÍŠIL
14.10. LUBOŠ POSPÍŠIL
15.10. EIVOR, ÁSGEIR, ELINBORG
18.10. ARCH ENEMY, ELUVEITIE, AMORPHIS, GATECREEPER
19.10. ARCH ENEMY, ELUVEITIE, AMORPHIS, GATECREEPER
21.10. WIND ROSE, ORDEN OGAN, ANGUS MCSIX
24.10. HELLOWEEN, BEAST IN BLACK
24.10. GUANO APES
25.10. WASP
A co FAKKER!?
logo