Světoznámá kostnice v Sedleci u Kutné Hory se už devět let rekonstruuje. První pyramida z lidských kostí je nyní už téměř hotová. Není divu, že místo, kde se skví girlandy z lidských lebek či lustr z pánevních kostí, tolik přitahuje metalové umělce. Samotný Ozzy Osbourne dokonce kdysi psal místnímu faráři s žádostí o přenocování.
Kutná Hora byla ve středověku sice bohaté město, ale bez kanalizace, takže se zde šířily různé nemoci jako břišní tyfus či mor. Nezapomínejme ani na hladomor, husitské války a velké bitvy. Ve středověku bylo na místním hřbitově pohřbeno 60 000 lidí. Klášter se rozhodl rozsáhlý hřbitov zmenšit a zrušit některé hroby. Co ale s kostmi mrtvých? Kostnice byly v těchto dobách běžné, ale v Kutné hoře je později použili i jako výzdobu.
Temně krásná kostnice k sobě láká milovníky mystických míst, kterými jsou mnozí metaloví muzikanti. Sám princ temnot Ozzy Osbourne psal místními faráři žádost, zda by nemohl v kostnici přespat, ale byl odmítnut. Za výzdobou kaple totiž v období rekatolizace stojí mocné memento mori, očekávání nebeské slávy, římskokatolická zbožnost i estetika baroka. V současnosti je tam dokonce zakázáno fotit. Kdo však fotku má, jsou čeští průkopníci black metalu TÖRR. Použili na obálku svého alba „Armageddon“ v roce 1994.