Nový Spark
venku od 31. října
U.D.O.: Neochvějný strážce metalu

U.D.O.: Neochvějný strážce metalu

S buldočí zarputilostí vydává Udo Dirkschneider album za albem o konstantní vysoké kvalitě oceli kalené v kdysi mocných výhních domovského Porůří. Jeho příběh není však jen o vytrvalosti a neústupnosti.

Z minima odchylek ve vytyčeném žánru udělal svou hlavní přednost a jako pevný maják v rozbouřeném moři změn dále nese prvotní poselství heavy metalu. Udo je jedním z posledních mohykánů true heavy metalu dělnické třídy. Slavný, a přesto skromný zpěvák pamatuje žánrový vzestup, pád i jeho současnou rehabilitaci. Jako by si od roku 1979 ani nevšiml, jak moc se nejen hudební svět posunul, a dál si tvrdošíjně razí svou štolu heavymetalové pravdy.

Zároveň ale nedlí ve starých dobrých časech a obklopen o generace mladšími hudebníky servíruje nové album „Game Over“ s aktuální nabroušeností roku 2021. Jen hrstka hudebníků si může za svou kariéru dovolit hrát víceméně stejně a Herr Dirkschneider mezi ně rozhodně patří. Mistrovi solidnosti a konzistence se klaníme v titulním materiálu prosincového čísla.

Objednejte si novinku U.D.O. i další nahrávky a merch v našem Sparkshopu


„Hodně lidí si myslí, že s tímhle albem končím a nadcházející turné je finální. Ani náhodou, přátelé! Celé album jsme složili v období pandemie, která pro hudebníky znamená game over. Žádné živé hraní, žádná turné, jen práce ve studiu. Nazvali jsme tedy desku „Game Over“ a vtom přišly do Německa brutální povodně a zároveň jiná část Evropy hořela. Hodně her tohle léto skončilo, takže název sedí na vícero frontách,“ říká Udo.


Galerie titánů opanovali dostávají slovo Pohanští pastýři doomu SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY, kteří září na naší obloze již pětadvacet let. Při této příležitosti jsme vyzpovídali hlavni tahouny současné sestavy – Radka a Hanku Hajdovi. Poohlédli jsme se s nimi za jejich inspiračními zdroji, probrali jejich hudební evoluci od doomu k pohanskému metalu a lehce nakoukli do budoucnosti. Dotkli jsme i témat jako náboženství, moravský lokálpatriotismus a lidová kultura, které úzce souvisí s podobou hudební tvorby populárních „Sajlentů“.

V rubrice Rockoví mohykáni se věnujeme Tomu Morellovi, jehož styl je naprosto osobitý a zcela nezaměnitelný. Ale nejenom hudbou je člověk živ. Mimo hudebních aktivit je (a odjakživa byl) Tom Morello pilným agitátorem, politickým aktivistou, který dokázal jedinečným způsobem tyto dvě aktivity skloubit a slavit úspěchy na obou frontách. Protože jak sám říká: „Nejmocnější hudba je ta, co má poselství.“


Další pravidelnou rubriku Ušní průplach opanoval frontman domácích buldoků ŠKWOR Petr Hrdlička a řeč byla o LIMP BIZKIT, EXODUS, IRON MAIDEN nebo ARAKAIN. Pozornost si zaslouží i obsáhlé materiály o MASTODON, RHAPSODY OF FIRE, HYPOCRISY, ASKING ALEXANDIRA, BAD WOLVES, YES, PANOPTIKO či rozhovory s domácími klasiky HRDINOVÉ NOVÉ FRONTY a mladíky BLITZ UNION.

V Holocaust Nightmare najdete výživné materiály SUICIDAL ANGELS, CUTTERED FLESH či CARNIFEX.

Příjemné chvíle se Sparkem vám za celou redakci přeje Karel Balčirák.



Nový Spark
venku od 31. října
Kalendář akcí
18.12. TARJA
19.12. TARJA
20.12. ŠKWOR
19.01. INSOMNIUM, OMNIUM GATHERUM, HINAYANA
21.01. TREMNOTI
25.01. TURMION KATILOT
27.01. MOTIONLESS IN WHITE, FIT FOR A KING, BRANDED SACRIFICE
30.01. PAPA ROACH
30.01. HÄMATOM
01.02. Pantera
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace