Transformace, Integrace, Metamorfóza a Evoluce neboli „T.I.M.E.“ – tak zní název nového singlu nizozemské EPIKY, kterým kapela láká na album „Aspiral“, vycházející 11. dubna. Skladbu si můžete poslechnout i s oficiálním videoklipem.
„Skladba se zabývá uměním zemřít, specificky zánikem ega, což je něco, co skýtá příležitost k růstu a duchovní přeměně,“ říká ke skladbě, která má dle něho fantaskní nádech jako ve stylu Tima Burtona, kytarista Mark Jansen.
EPICA o novince mluví jako o „nejepičtějším“ albu své kariéry a pro mistry metalových symfonií půjde už o devátou řadovou nahrávku, se kterou po čtyřech letech navážou na počin „Omega“.
„Nové skladby jsou tvrdé. Je ale mezi nimi i nádherná balada, jeden velice filmový kus, jeden dost svižný, jeden doomovější, porce melancholie a hromada opravdu silných riffů,“ charakterizuje jedenáctiskladbovou kolekci zpěvačka Simone Simons.
Album předobjednáš na Sparkshopu.