Nový Spark
venku od 1. dubna
Thrashmetalová kapela XAge z Vysočiny odjela úspěšné turné po Brazílii

Thrashmetalová kapela XAge z Vysočiny odjela úspěšné turné po Brazílii

Jen málo českých kapel dostane šanci odehrát turné v zahraničí, a ještě méně ve vzdálené exotické Brazílii. Thrashmetalové úderce XAge z Vysočiny se to ovšem povedlo. Během března odehrála patnáct koncertů v severovýchodní Brazílii společně s místní death/thrashmetalovou bandou ALKYMENIA.

XAge fungují od roku 2020, základnu a zkušebny mají v Dolní Cerekvi a Mrákotině. Do Brazílie se dostali na pozvání kapely ALKYMENIA, se kterou se před rokem potkali na koncertě v Česku a sedli si hudebně i lidsky. Protože se tvorba XAge líbila také brazilským promotérům, pozvání nabylo platnosti a kapela se začala na jedinečné turné okamžitě připravovat.

Členové XAge prožili v Brazílii intenzivní tři a půl týdne, kdy vystupovali ve městech jako Recife, João Pessoa či Gravata. V Caruaru či Salvadoru de Bahía si dokonce zahráli na místních karnevalech pod širým nebem. Brazilští fanoušci byli dle očekávání plní pozitivní energie a českou kapelu uvítali s otevřenou náručí. Euforie ze živého hraní čišela všemi směry. Pro detailnější zážitky členů XAge z turné po Brazílii sledujte kapelu na jejím facebookovém profilu.

Zdroj: Facebook XAge

Nový Spark
venku od 1. dubna
Kalendář akcí
24.10. HELLOWEEN, BEAST IN BLACK
24.10. GUANO APES
25.10. WASP
30.10. THE 69 EYES, D-A-D
A co FAKKER!?
logo