Fanoušci JETHRO TULL letos zažívají skutečné hody. Kapela po devatenácti letech vydala nové studiové album „The Zealot Gene“ a do toho se v průběhu roku mají na trhu objevit ještě tři knihy. V září to bude publikace Lend Me Your Ears: A Fan History vyprávěná z pohledu první osoby fanouškem Richardem Houghtonem skrze příběhy dalších fanoušků, samotných členů kapely či jejích spolupracovníků. Z kolegů z branže do ní přispěli – možná překvapivě – i takoví borci jako jsou například kapelník IRON MAIDEN Steve Harris, Danny Carey z TOOL nebo Mikael Åkerfeldt z OPETH. Základní edice publikace o 432 stranách bude k dostání za 26,99 liber, tedy asi 800 korun. Ty limitované budou třikrát až čtyřikrát dražší a nabídnou například kopii ručně psaných textů Iana Andersona, kapelní podtácky nebo balíček hracích karet.
Zatímco Lend Me Your Ears: A Fan History má posvěcení jakožto oficiální publikace, v průběhu roku vyjde ještě neoficiální fanouškovský dvojpočin s předlouhým názvem Spin Me Back Down The Years! A Comprehensive Guide to the History and Pre-History of One of the Greatest Rock Bands of the 1960’s, 70’s and Beyond! Pod tím je podepsán jistý Pat Kent vyprávějící příběh kapely formou obsáhlých rozhovorů s členy JETHRO TULL a dalšími kolegy z branže.
Pořiď „The Zealot Gene“ na Sparkshopu
Neopomeňme dodat, že březnový Spark přináší rozhovor s Ianem Andersonem, jenž je neplánovaně hlubokou sondou do duchovního světa britského barda. Samozřejmě v něm ale hovoří i o novém albu: „V moderní době a speciálně v éře sociálních sítí může mít každý názor. A nejenže ho má, ale taky ho smí vyjádřit bez jakékoliv míry sebereflexe. To dle mě vede k šíření radikálních pohledů na různá témata jako náboženství, politika nebo sport. Internet dal lidem hlas, ale problémem je, že ho často nevyužívají moudře. Urážejí a jsou agresivní, což znemožňuje jakoukoliv střízlivou debatu. Titulní song metaforicky pojednává právě o fanatickém genu, který se projevuje ve zmíněných internetových diskuzích.“