Nečekaná smrt frontmana LINKIN PARK Chestera Benningtona v červenci 2017, která navíc přišla pouhé dva měsíce od stejně tragické ztráty Chrise Cornella, dodnes v rockovém světě čeří zármutek. Současně ale otevřela brány diskuzi o mentálním zdraví.
O muzikantově duševním onemocnění se vědělo dlouhodobě, avšak nikdo nečekal, že události naberou fatální směr. 20. července 2017 oblétla celý svět strašlivá zpráva o Chesterově sebevraždě. Respektovaný a milovaný umělec se ve svých 41 let oběsil ve své kalifornské rezidenci v Palos Verdes Esates. Britský bulvární deník The Mirror poté zveřejnil poslední rozhovor před smrtí, z něhož je zřejmé, že se zpěvák potýkal s hlubokými, trýznivými depresemi. „Ve svém životě jsem dospěl do stádia, že buď to jednoduše vzdám a umřu anebo začnu kurevsky bojovat za to, co chci. A rozhodl jsem se, že budu bojovat.“
Pro většinu z nás byl Chester Bennington zejména frontmanem ikonických LINKIN PARK. Pro jeho bývalou manželku Talindu znamenal mnohem víc. „Chester byl milujícím otcem našich dětí a nejromantičtějším a nejmilejším manželem, o kterém by jakákoliv žena mohla snít.“ Právě Talinda po jeho smrti uvedla do chodu projekt 320 Changes Direction, jímž chce zvýšit povědomí o mentálním zdraví. „Proč máme my jako společnost takový problém, když přijde řeč na mentální zdraví? V minulosti se říkalo, že tím trpí šílení lidé, a je třeba se za to stydět. Naštěstí se společnost mění a učí se, že toto jednoduše není pravda.“ Snad bude tato iniciativa úspěšná. Vždyť nešťastných muzikantů, jež v posledních letech zemřeli vlastní rukou (a nejen jich), bylo v posledních letech až děsivě mnoho.
Působivý příběh Chestera Benningtona najdete v záříjovém Sparku.