Když Steve Vai v roce 1993 oslovil jistého Devina Townsenda pro nazpívání alba „Sex & Religion“, byla to pro tehdy jedenadvacetiletého Kanaďana první větší zkušenost v hudebním byznysu. Po více než třiceti letech se teď oba ve studiu potkávají znovu. V rozhovoru pro Loaded Radio Devin potvrdil, že Steva Vaie přizval k práci na svém projektu „The Moth“.
Byť je projekt „The Moth“ diskutovaný už delší dobu, nakonec album tohoto jména loni předběhla novinka „PowerNerd“. Ambiciózní rocková opera je nicméně stále ve fázi vzniku, a jak je tedy oficiálně potvrzeno, promlouvá do ní i Vaiova kytara.
„Po tolika letech k sobě už můžeme být upřímní. A je to dobře, protože myslím, že spousta podobných kolaborací končí kvůli tomu, že se lidi bojí vyjádřit svůj názor. Zvlášť pokud jde o lidi, kteří jsou tak produktivní,“ hodnotí Devin Townsend tvůrčí vztah s Vaiem.
„Líbí se mi rčení, že mezi pokrokem a trapným rozhovorem je jen tenká hranice. A věřím, že pokud s někým dokážete zapříst náročnější debatu, pak to teprve vede ke vzniku skutečné hudby.“
Kdy by „The Moth“ měla vyjít, se Devin Townsend zatím zdráhá odhadnout. Rozhodně se však máme nač těšit!