Nadaní slovenští hudebníci působí v thrashmetalovém rybníčku již deset let a za tu dobu mají na triku hned několik úspěchů. Když slyšíte o ACID FORCE, jistě se vám vybaví album „Atrocity for the Lust” a jeho dechberoucí melodie. Ke konci roku 2023 ovšem přišli s naprostou hudební bombou, albem „World Targets in Megadeaths”, které se po uvedení v našem lednovém čísle bleskovou rychlostí umístilo na předních příčkách všech žebříčků. Bylo tedy samozřejmostí, že jsme museli kapelu vyzpovídat. Kde byste mohli rozhovor o počátcích kapely, jejich tvorbě, a hlavně okolnostech kolem vzniku nového alba, najít? Stačí si pořídit únorové číslo Sparku a můžete se rovnou pustit do čtení!
Kdo by řekl, že ACID FORCE působí mezi námi už desátým rokem? Slovenská kapela s kořeny v thrash metalu také zažila jako snad každí hudebníci jisté komplikace v sestavě kapely. Nyní však můžeme skupinu vidět v naprosto dokonalé sestavě. Kytar se zhostili Erik Leško a Andrej Petro, který je zároveň zpěvákem. Bicích se ujal Federico Petrík a zvučnou baskytaru si pod svá křídla vzal Juraj Ondrejmiška. Čas letí, ale naštěstí nám s sebou pokaždé přinese nějakou skvělou hudební útěchu. Inu, kdybychom ustrnuli v čase, asi bychom se nikdy nedostali do momentu, kdy bychom si mohli vychutnat album „World Targets in Megadeaths” v pohodlí domova.
Alba ACID FORCE koupíte na Sparkshopu
Pokud jste album již slyšeli, jistě teď máte v hlavě několik otázek. Jak album vlastně vzniklo? Co hudebníky inspirovalo k tak parádním melodiím? Jaké jsou jejich další plány v hudebním průmyslu? Máte štěstí, neboť jsme se rozhodli zjistit odpovědi za vás. V rozhovoru jsme vyzpovídali baskytaristu Juraje, který nám svěřil mnohá kapelová tajemství. Víme, že lačníte po vědění, malou ukázku z rozhovoru můžete vidět přímo tady:
Nové album potvrzuje, že jednou z domén ACID FORCE jsou četná kytarová sóla. Chápete jejich funkci jako jeden z charakteristických prvků kapely?
Juraj: Sóla berieme ako dôležitú súčasť metalových skladieb. Andrej s Erikom sa snažili prispôsobovať nielen charakter ale v podstate i technickú vyspelosť jednotlivých sól charakteru skladieb. No napriek tomu máme pár skladieb, kde gitarové sóla vôbec nie sú, ako napríklad „Towards the Nuclear Load”, či úvodná skladba nového albumu „Out of the Trench”. Nebol zámer vyhnúť sa sólovaniu, jednoducho sme tie skladby skomponovali tak, že sóla neboli potrebné. V nových sólach chalani uplatnili aj omnoho viac hudobnej teórie, chceli sme priniesť viac, ako len bezduché stláčanie náhodných tónov, v čo najrýchlejšom tempe. Nešlo tak o rýchlosť, techniku ako o nápaditosť, feeling a atmosféru. Samozrejme do niektorých skladieb sa hodilo hrať niečo rýchlejšie či technickejšie. Ale potom sú tu skladby ako „Beyond the Concrete Fields”, „Rebirth of the Sun” či titulka „World Targets in Megadeaths”, kde bolo viac priestoru na nápaditosť a harmonický podklad umožnil vytvoriť zaujímavejšie sóla.