Nový Spark
venku od 1. dubna
Nergal z BEHEMOTH odsoudil Trumpa za setkání se Zelenským

Nergal z BEHEMOTH odsoudil Trumpa za setkání se Zelenským

Oficiální schůzka ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a amerického prezidenta Donalda Trumpa 28. února v Oválné pracovně vyvolala oprávněně řadu vášní. Za Ukrajinu se postavili mnozí rockoví hudebníci, včetně Adama „Nergala“ Darskiho z BEHEMOTH.

BEHEMOTH na Sparkshopu

„Konference Trumpa se Zelenským právě skončila a já jsem v šoku. Trump a J.D. Vance se chovali jako dva bezpáteřní, necivilizovaní surovci – Zelenskému skákali do řeči a jednali s ním jako s obyčejným prosebníkem. Arogantní, povýšený a zcela postrádající základní diplomacii. Taková bezohledná, egem řízená neschopnost člověka, který se považuje za světového vůdce, je vzácná. Tohle nebylo vyjednávání – byl to ubohý projev agrese a ignorance. Ukrajino, nejsi sama. Sláva Ukrajině!“ napsal lídr BEHEMOTH v jednom ze svých příspěvků. V dalším sdílel obrázek vytvořený umělou inteligencí, na kterém je Vladimir Putin, jak vede Donalda Trumpa na vodítku jako špinavého psa.

Na stranu Zelenského se z rockových muzikantů veřejně postavil také Jack White z THE WHITE STRIPES nebo kapela U2. „Volodymyr Zelenskyj je odvážný muž, který si zaslouží podporu celého světa,“ napsal Jack White. „Bojuje za svou zem a za své spoluobčany s odvahou a ctí. Kéž Bůh žehná jeho cestě vpřed a jeho případnému vítězství nad tyranií.“

Nový Spark
venku od 1. dubna
Kalendář akcí
09.06. IMAGINE DRAGONS
10.06. LANDMVRKS, STRAY FROM THE PATH, TROPHY EYES
11.06. ROCK FOR PEOPLE
11.06. IMAGINE DRAGONS
13.06. BLACK COUNTRY COMMUNION, RICHIE KOTZEN
13.06. THE FLOWER KINGS, NEAL MORSE, THE RESONANCE
15.06. GUNS N ROSES
15.06. BRUCE SPRINGSTEEN AND THE E STREET BAND
16.06. PRIMAL SCREAM
21.06. ALANIS MORISSETTE
A co FAKKER!?
logo