Hudební svět, v němž již bylo vymyšleno vše, se může zdát být poněkud chudý. Ale je to právě energie mladých kapel, co pohání mohutná kola a turbíny rockového monstra. A jednou z takových jsou bezpochyby Kanaďané CROWN LANDS. Utajený klenot. V loňském červnovém Sparku obsadilo jejich poslední album „Fearless“ pátou pozici. Dvojice, která pokračuje v odkazu svých slavných krajanů RUSH a nasává i vlivy LED ZEPPELIN či GENESIS, transformuje veškerý tento rockový fundament úchvatným a ekvilibristickým způsobem, který vyráží dech. Stačí se podívat například na video k písni „Starlifter: Fearless Pt. II“ a bude vám jasné, že sledujete něco skutečně mimořádného.
Úlohou časopisu by nemělo být jen žití z minulosti a recyklování dinosaurů, ale především objevovaní těch, kteří v době, kdy si rock a metal lebedí v undergroundu a děcka poslouchají pop a rap, můžou ukázat, jaká magie je v rockové hudbě ukryta. Náš severoamerický spolupracovník Karel Hanák se s kapelou setkal osobně a jejich svět vám otvírá.
Mladí a hladoví vlci vtrhli na stránky lednového čísla v početné smečce. Rozhovory s URNE, GRYMHEART, CODE ORANGE, MOLYBARON a dalšími vás zavedou do jiného světa než toho, v němž žili KISS v době vydání svého debutu či GUNS ’N ROSES během natáčení jejich nedoceněného a nejdražšího alba v dějinách, desky „Chinese Democracy“. I tyto dvě výroční události patří mezi pilíře lednového Sparku. A pokud chcete pít z číše nejkontroverznější kapely v dějinách death metalu, jsou DEICIDE v Galerii Titánů připravení vám svůj pohár nabídnout.
Radujme se z každé vteřiny, která nám bude i letos dána. Ze světa, ve kterém žijeme obklopeni hudbou a příběhy kapel.
Přeji vám šťastný nový rok a pevné zdraví.
Karel Balčirák