Nový Spark
venku od 30. dubna
JINJER: Mikroexkurz makrosvěta

JINJER: Mikroexkurz makrosvěta

Nejznámější vývozní artikl z Ukrajiny opět udeřil. Zasadil tvrdý pravý hák a posadí vás na zadek. Na desce „Macro“ jsou JINJER nekompromisní, progresivní a nebojí se hrábnout i do teritoria technického death metalu.

S basákem Jevgenijem jsme neprobrali jen nové album „Macro“ a k němu patřící EP „Micro“, ale i jeho vztah ke své domovině a rodné řeči, kterou používají muzikanti tak zřídka.


„Minulý rok jsme odjeli turné po USA a chtěli jsme si pak dát pauzu, zůstat doma a napsat album. Jenže po tour s CRADLE OF FILTH jsme dostali tolik pochvalných reakcí od fanoušků, odezva byla ohromující. Náš manažer nás překecal, ať se vrátíme a odjedeme další turné na podzim, jenže tím pádem jsme neměli čas na plnohodnotné album. Rozhodli jsme se udělat takový kompromis a zkusili složit na blind pár písní. Bylo pro nás důležité mít nový materiál pro nadcházející koncerty. Během dvou měsíců se nám podařilo nahrát a složit pět kousků. Opět nás velmi mile překvapily pozitivní reakce, takže hned po dokončení šňůry v USA jsme se rozhodli pokračovat v psaní, dokud nad námi múza létá. „Micro“ se nám skládalo tak lehce, že jsme chtěli tuto atmosféru a lehkost přenést i do „Macro“. Bylo přirozené pokračovat,“ vysvětlil Sparku genezi baskytarista Jevgenij Abdjuchanov.

Celý rozhovor s ním udělala Lucka Mařanová a najdete jej v aktuálním Sparku.

Nový Spark
venku od 30. dubna
Kalendář akcí
07.06. CRADLE OF FILTH
07.06. WORMROT, BLEACHDRINKER
07.06. KALANDRA
07.06. BEDDY RAYS
09.06. IMAGINE DRAGONS
10.06. LANDMVRKS, STRAY FROM THE PATH, TROPHY EYES
11.06. ROCK FOR PEOPLE
11.06. IMAGINE DRAGONS
13.06. BLACK COUNTRY COMMUNION, RICHIE KOTZEN
13.06. THE FLOWER KINGS, NEAL MORSE, THE RESONANCE
A co FAKKER!?
logo