Zpěvák se během koncertu v bulharské Sofii obrátil na fanouška, který mával konfederační vlajkou, aby mu dal najevo, že politika se na koncerty tahat nemá. Přitom stejný symbol používala PANTERA dříve velmi hojně.
Vlajku Konfederace kapela používala jako součást pódiové projekce, ale i na svém merchi, včetně trika „Hesher Dream“, které se ještě v roce 2015 prodávalo na oficiálním webu PANTERY. Kapela vlajku použila i na zadní části coveru alba „The Great Southern Trendkill“ z roku 1996.
Před zahájením závěrečné písně setu PANTERY v Sofii řekl Phil davu: „Je tady člověk, který se snaží jedním symbolem zničit celou show. Distancuji se od té zasrané vlajky. Promiňte. Je to směšné, člověče. Netahej sem politiku. Je to nudné.“
Konfederační vlajku, která pro mnohé symbolizuje rasovou nenávist, je nyní zakázáno používat. Členové PANTERY ji dle vlastních slov nikdy nepoužívali v souvislosti s politikou či k vyjádření moci. Okoukali ji u LYNYRD SKYNYRD a rozhodli se vlajku zařadit ke svojí image, hlavně v období okolo alba „Reinventing the Steel“ z roku 2000. Anselmo v jednom rozhovoru řekl, že vlajky pro něho nic neznamenají a použití konfederační vlajky kapelou bylo tak nevinné, jak jen mohlo být.
Symbolika konfederační vlajky se stala předmětem emotivní debaty na jihu USA po masakru devíti černochů v roce 2015 bílým střelcem. Rasista a vrah Dylann Roof byl zobrazen, jak drží vlajku Konfederace předtím, než údajně provedl vraždy. Zatímco někteří lidé viděli vlajku jako symbol odkazu otroctví amerického Jihu, příznivci trvali na tom, že vlajka byla čestným symbolem regionální hrdosti, znakem úcty k jižanským vojákům, kteří zemřeli v americké občanské válce.