Nový Spark
venku od 3. března
DREAM THEATER zvěční výroční turné na live albu

DREAM THEATER zvěční výroční turné na live albu

DREAM THEATER, kteří se o uplynulém víkendu předvedli i v Praze, své aktuální výroční turné zvěční i na nosičích. A jak vyplývá z rozhovoru známého hudebního novináře Eddieho Trunka s bubeníkem Mikem Portnoyem, v dohledné budoucnosti nezůstane jen u jediného živáku.

Kapela natočila hned první koncert 40th Anniversary Tour odehraný v londýnské O2 Areně, v plánu je však zaznamenat také vystoupení v Paříži, které odehraje coby předposlední evropské části šňůry 23. listopadu v Paříži. „Londýnskou show jsme nahrávali hlavně na památku do archivů. Z té pařížské však bude Blu-ray a live album,“ uvedl Mike Portnoy a nastínil plány DREAM THEATER do příštích měsíců.

„Budeme na cestách až do konce příštího roku a nové album vyjde v únoru, takže tohle světové turné bude mít dvě fáze. Celá první fáze, což bude prvních šest až osm měsíců, bude oslavou reunionu ke čtyřicátému výročí, ale někdy v polovině příštího roku přejdeme na plnohodnotné turné na podporu nadcházejícího alba. Takže i s živým albem, které budeme nahrávat v Paříži, to bude pravděpodobně jedna ze dvou desek, které vydáme, protože jakmile začneme hrát i nové album, budeme chtít vydat pořádný živák.“

Reunionová studiová nahrávka „Parasomnia“ vyjde 7. listopadu a předobjednat ji můžete ve všech myslitelných formátech na Sparkshopu.

Nový Spark
venku od 3. března
Kalendář akcí
26.03. TANKARD, DEFIANCE, ACCUSSER, SHAARK
26.03. DOOGIE WHITE
26.03. THE BRAINS, THE ROCKET DOGS
27.03. TANKARD, DEFIANCE, ACCUSSER, SHAARK
28.03. TANKARD, DEFIANCE, ACCUSSER, SHAARK
29.03. AVANTASIA
29.03. WOLFBRIGADE, MALIGNANT TUMOR
29.03. TANKARD, DEFIANCE, ACCUSSER, SHAARK
29.03. DONOR
29.03. THIS WILL DESTROY YOU, NORDIC GIANTS
A co FAKKER!?
logo